SCHEDULE

FRIDAY DEC 2


ANDRA
LÅNGGATANS
SKIVHANDEL
17.00 HEADSTAG
18.00  MONTESCO (ES)
19.00 PUPPY EYES

HOLY MOLY
19.00 - 19.30 KRISSY MARY (NO)
20.00 - 20.30 I AM SOYUZ (HU)

GATHENHIELMSKA HUSET
20.00 - 20.30 TILDE
21.00 - 21.30 SIMON RUSSELL

KVARTERSSCENEN 2LÅNG
20.15 - 21.45 AILSA TULLY (UK)
21.15 - 21.45 BOYS AND IVY (SE/CA) 





SKEPPET GBG
20.00 - 20.30 MACKAN N MATTHEW
21.45 - 22.15 ENILORA (NO/DK)
23.00 - 23.45 THE BOO BOO BAMA ORCHESTRA

THE ABYSS
20.15 - 20.45 ROKETS (FI)
21.15 - 21.45 ZOMBIEKRIG

HÄNGMATTAN
20.30 - 21.00 L TWILLS (DE)
21.30 - 22.00 
BOY WITH APPLE
23.15 - 23.45 7EBRA

MUSIKENS HUS
21.00 - 21.30 CLOUDSURFERS (NL)
22.00 - 22.45 HOT BREATH
23.45 - 00.45 THE DAHMERS

OCEANEN
21.00 - 21.30 THE HIDDEN CAMERAS (CA)
22.30 - 23.15 PINK MILK
00.15 - 00.45 JULIE CHIKANE

SATURDAY DEC 3


ANDRA
LÅNGGATANS
SKIVHANDEL
15.00 AILSA TULLY (UK)
16.00 L TWILLS (DE)
17.00 PIGMAN

HOLY MOLY
19.00 - 19.30 TILDE
20.00 - 20.30 NORDMARK

GATHENHIELMSKA HUSET
19.30 - 20.00 KRISTOFER GRECZULA
20.45 - 21.15 I AM SOYUZ (HU)

KVARTERSSCENEN 2LÅNG
19.15 - 19.45 HEADSTAG
20.15 - 20.45 A.S. FANNING (IE/DE)
21.15 - 21.45 SPANGLED (UK)




SKEPPET GBG
20.00 - 20.30 GRETA (DK/DE)
21.30 - 22.00 MICHELLE ULLESTAD (NO)
22.45 - 23.30 HON

THE ABYSS
20.15 - 20.45 LEACH 
21.15 - 21.45 INDUSTRIAL PUKE


HÄNGMATTAN
20.00 - 20.30 SPACEDRIFTER
21.30 - 22.00 MONTESCO (ES)
23.00 - 23.30 SPØGELSE

MUSIKENS HUS
20.30 - 21.00 GIRL SCOUT
22.00 - 22.45 BAD NERVES (UK) 
23.30 - 00.30 MAKTHAVERSKAN


OCEANEN
21.00 - 21.30 VARGTIMMA
22.30 - 23.15 EF
00.00 - 00.45 THE EXORCIST GBG


ANDRA
LÅNGGATANS
SKIVHANDEL
17.00 HEADSTAG
18.00 MONTESCO (ES)
19.00 PUPPY EYES

HOLY MOLY
19.00 - 19.30 KRISSY MARY (NO)
20.00 - 20.30 I AM SOYUZ (HU)

GATHENHIELMSKA HUSET
20.00 - 20.30 TILDE
21.00 - 21.30 SIMON RUSSELL

KVARTERSSCENEN 2LÅNG
20.15 - 21.45 AILSA TULLY (UK)
21.15 - 21.45 BOYS AND IVY (SE/CA) 





SKEPPET GBG
20.00 - 20.30 MACKAN N MATTHEW
21.45 - 22.15 ENILORA (NO/DK)
23.00 - 23.45 THE BOO BOO BAMA ORCHESTRA

THE ABYSS
20.15 - 20.45 ROKETS (FI)
21.15 - 21.45 ZOMBIEKRIG

HÄNGMATTAN
20.30 - 21.00 L TWILLS (DE)
21.30 - 22.00 
BOY WITH APPLE
23.15 - 23.45 7EBRA

MUSIKENS HUS
21.00 - 21.30 CLOUDSURFERS (NL)
22.00 - 22.45 HOT BREATH
23.45 - 00.45 THE DAHMERS

OCEANEN
21.00 - 21.30 THE HIDDEN CAMERAS (CA)
22.30 - 23.15 PINK MILK
00.15 - 00.45 JULIE CHIKANE


ANDRA
LÅNGGATANS
SKIVHANDEL
15.00 AILSA TULLY (UK)
16.00 L TWILLS (DE)
17.00 PIGMAN

HOLY MOLY
19.00 - 19.30 TILDE
20.00 - 20.30 NORDMARK

GATHENHIELMSKA HUSET
19.30 - 20.00 KRISTOFER GRECZULA
20.45 - 21.15 I AM SOYUZ (HU)

KVARTERSCENEN 2LÅNG
19.15 - 19.45 HEADSTAG
20.15 - 20.45 A.S. FANNING (IE/DE)
21.15 - 21.45 SPANGLED (UK)




SKEPPET GBG
20.00 - 20.30 GRETA (DK/DE)
21.30 - 22.00 MICHELLE ULLESTAD (NO)
22.45 - 23.30 HON

THE ABYSS
20.15 - 20.45 LEACH 
21.15 - 21.45 INDUSTRIAL PUKE


HÄNGMATTAN
20.00 - 20.30 SPACEDRIFTER
21.30 - 22.00 MONTESCO (ES)
23.00 - 23.30 SPØGELSE

MUSIKENS HUS
20.30 - 21.00 GIRL SCOUT
22.00 - 22.45 BAD NERVES (UK) 
23.30 - 00.30 MAKTHAVERSKAN


OCEANEN
21.00 - 21.30 VARGTIMMA
22.30 - 23.15 EF
00.00 - 00.45 THE EXORCIST GBG


ANDRA
LÅNGGATANS
SKIVHANDEL
17.00 HEADSTAG
18.00 MONTESCO (ES)
19.00 PUPPY EYES

HOLY MOLY
19.00 - 19.30 KRISSY MARY (NO)
20.00 - 20.30 I AM SOYUZ (HU)

GATHENHIELMSKA HUSET
20.00 - 20.30 TILDE
21.00 - 21.30 SIMON RUSSELL

KVARTERSSCENEN 2LÅNG
20.15 - 21.45 AILSA TULLY (UK)
21.15 - 21.45 BOYS AND IVY (SE/CA) 

SKEPPET GBG
20.00 - 20.30 MACKAN N MATTHEW
21.45 - 22.15 ENILORA (NO/DK)
23.00 - 23.45 THE BOO BOO BAMA ORCHESTRA

THE ABYSS
20.15 - 20.45 ROKETS (FI)
21.15 - 21.45 ZOMBIEKRIG

HÄNGMATTAN
20.30 - 21.00 L TWILLS (DE)
21.30 - 22.00 
BOY WITH APPLE
23.15 - 23.45 7EBRA

MUSIKENS HUS
21.00 - 21.30 CLOUDSURFERS (NL)
22.00 - 22.45 HOT BREATH
23.45 - 00.45 THE DAHMERS

OCEANEN
21.00 - 21.30 THE HIDDEN CAMERAS (CA)
22.30 - 23.15 PINK MILK
00.15 - 00.45 JULIE CHIKANE


ANDRA
LÅNGGATANS
SKIVHANDEL
15.00 AILSA TULLY (UK)
16.00 L TWILLS (DE)
17.00 PIGMAN

HOLY MOLY
19.00 - 19.30 TILDE
20.00 - 20.30 NORDMARK

GATHENHIELMSKA HUSET
19.30 - 20.00 KRISTOFER GRECZULA
20.45 - 21.15 I AM SOYUZ (HU)

KVARTERSSCENEN 2LÅNG
19.15 - 19.45 HEADSTAG
20.15 - 20.45 A.S. FANNING (IE/DE)
21.15 - 21.45 SPANGLED (UK)

SKEPPET GBG
20.00 - 20.30 GRETA (DK/DE)
21.30 - 22.00 MICHELLE ULLESTAD (NO)
22.45 - 23.30 HON

THE ABYSS
20.15 - 20.45 LEACH 
21.15 - 21.45 INDUSTRIAL PUKE

HÄNGMATTAN
20.00 - 20.30 SPACEDRIFTER
21.30 - 22.00 MONTESCO (ES)
23.00 - 23.30 SPØGELSE

MUSIKENS HUS
20.30 - 21.00 GIRL SCOUT
22.00 - 22.45 BAD NERVES (UK) 
23.30 - 00.30 MAKTHAVERSKAN

OCEANEN
21.00 - 21.30 VARGTIMMA
22.30 - 23.15 EF
00.00 - 00.45 THE EXORCIST GBG


THE ROLLING SHOW

ELIËN (NL)
 Friday Stigbergstorget: 20.00, 20.25, 20.50
Saturday Andra Långgatan: 13.30, 14.00, 14.30, 15.30
Saturday Stigbergstorget: 21.00, 21.25, 21.50

PARTNERS


 

GET THE LATEST NEWS

OPERATED BY